Život v církvi

Očekávané Velikonoce a zavřené dveře

Na letošní Velikonoce jsem se tolik těšila! Po dvou letech zase na svátky v kostele, vigilie včetně agapé… Co víc si přát… 

No, vysoká očekávání jsou někdy ošemetná v tom, že je život tak trochu nenaplní. Během všech velikonočních mší jsem zpívala na kůru a nějak se mi nedařilo zažít a prožít velikonoční radost. Běžně přitom při zpěvu v kostele prožívám duchovní radost nejsilněji…

Ptala jsem se sama sebe – „Co mi brání?“ Ukázalo se, že to byla otázka, kterou jsem potřebovala uvnitř sebe vznést. Zjistila jsem totiž, že znám odpověď. Jsou věci, které si dokážu stále dokola omlouvat, ale moc dobře vím, že jsem sama k sobě neupřímná. Jsou to moje slabosti, se kterými nebojuji, ale toleruji je. 

Mám skvělou kamarádku, která zná své slabosti a ví, které dveře nemá otevírat, protože za nimi ji nic dobrého nečeká. Má opravdu vůli a dokáže ty dveře nechávat zavřené. Já také vím, které dveře nemám otevírat, ale nemám dost silnou vůli – občas je tak nechávám pootevřené, občas jimi větrám a jindy do nich vejdu a dělám jako kdyby se nic nedělo.

Uvědomila jsem si, že jedna věc je být sama k sobě milosrdná, ale druhou věcí je vědomě tolerovat to, co mě odvádí od toho, abych dokázala vnímat a prožívat radost ze života s Bohem.

Tyto Velikonoce mi daly pevné rozhodnutí pustit se do boje. Nevymlouvat se a neignorovat slabosti, kterým bych naopak měla věnovat pozornost. Velikonoční radost tak pro mě nakonec přichází v odhodlání žít svůj život více v pravdě a v touze své problémy řešit.

Navíc jsem díky přípravám na manželství pro naše snoubence zatoužila jet po delší době zase na duchovní obnovu pro manžele, ale nějak se mi nepodařilo žádnou najít. Vy o nějaké v blízké době (třeba na víkend) víte? 

S ženami nás čeká 30. 4. další etapa pouti Blaník – Říp – moc zvu vás všechny ženy, které čtete tyto řádky, abyste se k nám připojily. Bližší informace najdete na tomto odkazu.

Moc děkuji za všechny vaše komentáře, postřehy, zkušenosti. Jakákoliv reakce od vás je pro mě nesmírně obohacující a často mě posouvá dál v osobním i duchovním životě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *